Kodl Contemporary


Kodl Contemporary pro aukci Sotheby's II


Počátkem srpna se v rámci Letního výtvarného salonu již podruhé exkluzivně představila díla českých a slovenských současných umělců, která zařadila věhlasná londýnská aukční síň Sotheby's do své listopadové aukce s názvem 20th Century Art: A Different Perspective (3.–⁠9. 11.).

Čeští milovníci současného umění i sběratelé mohli výstavu navštívit od 2. do 13. srpna. Jedenáct autorů i jejich díla opět vybíral tým Kodl Contemporary ve spolupráci s odborníky ze Sotheby's. V Londýně se tentokrát budou dražit díla Ondřeje Basjuka, Vladimíra Houdka, Jana Kalába, Martina Krajce, Pavly Malinové, Jiřího Petrboka, Karla Štědrého, Michala Škapy, Jakuba Špaňhela, Márie Švarbové a Zdeňka Trse.

Ambicí Kodl Contemporary je posunout úroveň prezentace soudobého umění o další stupeň. Usiluje o představení širokého pole tvorby mladé a střední generace ve vytříbeném výběru a v mezinárodním kontextu. Jedním z hlavních cílů Kodl Contemporary je podpora a zviditelňování českého současného umění ve světě. Nejvýznačnějším výsledkem této snahy je pokračující spolupráce se Sotheby's při výběru českých a slovenských autorů do podzimní online aukce současného umění. Jedná se o tvorbu předních umělců, z nichž většina se již představila i na Letních výtvarných salonech Kodl Contemporary.

Díla byla následně převezena na jednu z nejprestižnějších adres světového obchodu s uměním, přímo do sídla londýnské Sotheby's. Zde pak budou v listopadu instalována na stejných zdech, na kterých se objevují díla světových uměleckých legend.

Karel Štědrý
Co zbylo z avantgardy
(série Acid House)
2021
komb. tech (akryl, pastel) na plátně
120 × 80 cm


Kodl Contemporary
Národní 7, 110 00 Praha 1
Otevírací doba Po–Pá 10–18 hodin
M +420 602 117 440
T +420 251 512 728
E kodlcontemporary@galeriekodl.cz