Mimořádná spolupráce Kodl Contemporary a Sotheby's pokračuje

Od 3.–9. 11. 2021 proběhla aukce londýnské Sotheby's s názvem 20th Century Art: A Different Perspective.

Věhlasná aukční síň tentokrát zařadila jedenáct děl českých a slovenských současných autorů, na jejichž výběru se opět podílel tým Kodl Contemporary ve spolupráci s odborníky ze Sotheby's. V Londýně se dražila díla Ondřeje Basjuka, Vladimíra Houdka, Jana Kalába, Martina Krajce, Pavly Malinové, Jiřího Petrboka, Karla Štědrého, Michala Škapy, Jakuba Špaňhela, Márie Švarbové a Zdeňka Trse.

Čeští milovníci současného umění i sběratelé mohli tato díla spatřit v Galerii KODL od 3. do 13. srpna v rámci Letního výtvarného salonu. Díla byla následně převezena na jednu z nejprestižnějších adres světového obchodu s uměním, přímo do sídla londýnské Sotheby's. Zde byla instalována na stejných zdech, na kterých se objevují díla světových uměleckých legend.

Ambicí Kodl Contemporary je posunout úroveň prezentace soudobého umění o další stupeň. Usiluje o představení širokého pole tvorby mladé a střední generace ve vytříbeném výběru a v mezinárodním kontextu. Jedním z hlavních cílů Kodl Contemporary je podpora a zviditelňování českého současného umění ve světě. Nejvýznačnějším výsledkem této snahy je pokračující spolupráce se Sotheby's při výběru českých a slovenských autorů do podzimní online aukce současného umění. Jedná se o tvorbu předních umělců, z nichž většina se již představila i na Letních výtvarných salonech Kodl Contemporary.

Do aukce se lze zapojit i prostřednictvím pevného limitu Galerie KODL.
Telefon pro dohodnutí pevného limitu: +420 602 117 440 či pište na e-mailovou adresu kodlcontemporary@galeriekodl.cz. Kodl Contemporary
Národní 7, 110 00 Praha 1
Otevírací doba Po–Pá 10–18 hodin

M +420 602 117 440
T +420 251 512 728
E kodlcontemporary@galeriekodl.cz