Kodl Contemporary

!Důležité info o průběhu 86. aukce Galerie KODL!

Vzhledem k stávající epidemiologické situaci i s ohledem na Vaši bezpečnost a zdraví se bohužel naše aukce 28. listopadu koná opět bez přítomnosti veřejnosti. Věříme, že tato okolnost nikterak neumenší Vaši radost z aukce výjimečných uměleckých děl.

Dražit můžete online na aukčním portálu Artslimit.com, na kterém limitace probíhá do soboty 27. listopadu, do 13 hodin a v neděli ve 12 hod. bude spuštěno přihazování.

Zájemci o koupi mohou také pověřit plnou mocí zástupce galerie a nebo si podat pevný či telefonický limit, a to buď online na galeriekodl.cz a nebo osobně v galerii. Pro více informací volejte na tel. číslo +420 602 117 440.

Současné umění v 86. aukci Galerie KODL

Od 1. listopadu probíhá předaukční výstava Galerie KODL, jejíž součástí je opět i velká řada děl současného umění. Zakončena bude aukcí na pražském Žofíně v neděli 28. listopadu od 12 hodin, avšak bohužel bez přítomnosti veřejnosti. Zájemci budou mít příležitost dražit online na aukčním portálu artslimit.com.

Současná výtvarná scéna, a to v tuzemském, ale i světovém kontextu, je v aukční kolekci reprezentována více než bohatě. Představena je celá řada zvučných jmen napříč generacemi i výtvarnými médii. Soudobé umění prezentuje geometricky abstraktní plátno s názvem Rozmluva s Hawkingem 1a, jež vytvořil nejdražší žijící český autor Theodor Pištěk. Malba inspirována jednou z nejvýraznějších osobností současné teoretické fyziky a vědy vůbec, Stephenem Hawkingem,  připomíná estetiku počítačové kultury 90. let, a je tak osobní výpovědí o malířově vášni pro vědu, sci-fi a vizionářskou kulturu.
Expresívní figurální malbu předvádí dílo Stroj času Michaela Rittsteina. Sběratelsky zajímavé je ale také plátno Jana Pištěka Voda. Mladší střední generace autorů je na výstavě zastoupena například díly Ondřeje Basjuka, Vladimíra Houdka, Alžběty Jungrové, Jana Kalába či Pasty Onera. Obdivovatelé minimalistické estetiky si přijdou na své v díle Rudolfa Burdy, jež je zastoupeno objektem U Abyssus, vytvořeným náročnou technikou ručně foukaného unikátního uranového skla. Najdeme zde i práci ikony světového streetartu Banksyho a to ironicky laděné legendární dílo Morons (Sepia), signované a doplněné certifikátem Pest Control Office. Inspirací pro tento tisk se stala úspěšná aukce Slunečnic Vincenta van Gogha v londýnské Christie's v roce 1987. Hodnota díla tehdy dosáhla 22,5 miliónu liber, a Slunečnice se tak staly nejdražším dílem prodaným v aukci.

Je již tradicí podzimní aukce, že část z výtěžku několika děl bude předána na konto Paměti národa. Jedná se o mezinárodní sbírku vzpomínek pamětníků důležitých historických událostí 20. století. V rámci této dobročinné dražby se představí práce Josefa Bolfa, Stefana Milkova, Martina KrajceJiřího Petrboka, Zbyňka Sedleckého, Adama Štecha, Ivany Štenclové, Karla Štědrého a Márii Švarbové. Obdivovatelům současného umění se tak nabízí jedinečná příležitost podpořit mimořádný projekt a zároveň potěšit i sebe.

Na portálu artslimit.com bude probíhat i přenos z aukce.

Více informací o aukci najdete na webu galeriekodl.cz nebo volejte na tel. č. +420 602 117 440.

Online katalog

Virtuální prohlídka

Předaukční výstava Galerie KODL

1.– 27. 11. 2021

každý den, 10–18 hod.

Národní 7, Praha 1

Banksy
Morons (Sepia)
2007
barvený sítotisk, 138/300
56 × 76 cm
certifikát Pest Control Office
slepá známka vydavatele Pictures on Walls

Online aukce

Ondřej Basjuk
Start s cíl
2020
akryl na plátně
100 × 70 cm

Online aukce

Josef Bolf
Nejistý úkryt
2017
olej na plátně
70 × 100 cm

Online aukce

Rudolf Burda
U Abyssus
2021
ručně foukané uranové sklo
55 × 16 × 14 cm

Online aukce

Vladimír Houdek
Poprvé
2010
olej na plátně
220 × 170 cm

Online aukce
Alžběta Jungrová
In the Mood for Love
2015
digitální fotografie, 3/5
100 × 70 cm

Online aukce

Jan Kaláb
Innocent Bubble 721
2021
akryl na plátně
100 × 120 cm

Online aukce

Martin Krajc
Sweet Caroline
2020
komb. tech. (akryl, uhel) na plátně
100 × 121 cm

Online aukce

Stefan Milkov
Anděl a vejce
2020
bronz
v. 47 cm

Online aukce

Pasta Oner
Backstage
2021
komb. tech. (olej, akryl) na plátně
120 × 100 cm

Online aukce

Jiří Petrbok
Beruška s polenem – nový příběh 2021
akryl na plátně
210 × 70 cm

Online aukce

Jan Pištěk
Voda
2021
olej na plátně
160 × 100 cm

Online aukce

Theodor Pištěk
Rozmluva s Hawkingem 1a
2005–2006
olej na plátně
80 × 80 cm

Online aukce

Michael Rittstein
Stroj času
2012
komb. tech. (akryl, pryskyřice) na plátně
120 × 140 cm

Online aukce

Zbyněk Sedlecký
ESB1
2011
akryl na plátně
101 × 71 cm

Online aukce

Karel Štědrý
Potkali se u Kolína
2021
komb. tech. (akryl, pastel) na plátně
120 × 80 cm

Online aukce

Adam Štech
Judy
2021
sádrová mozaika
84 × 60 × 3 cm

Online aukce

Ivana Štenclová
Butterfly Effect
2021
komb. tech. (laser cut, akryl) na překližce
120 × 85 cm

Online aukce

Mária Švarbová
Lost in the Valley
2018
digitální fotografie,  1/10
50 × 50 cm

Online aukce

Kodl Contemporary
Národní 7, 110 00 Praha 1
Otevírací doba Po–Pá 10–18 hodin
M +420 602 117 440
T +420 251 512 728
E kodlcontemporary@galeriekodl.cz