Současné umění v 87. aukci Galerie KODL

V neděli 29. května ve 12 hod. se uskuteční 87. aukce Galerie KODL, jejíž součástí opět bude celá řada významných děl současného umění.

Všechna díla budou vystavena v Galerie KODL v rámci předaukční výstavy, která se bude konat od 25. dubna do 28. května (otevřeno každý den, včetně víkendů, 10–18 hod.)

Celkově je v 87. aukci nabízeno 225 mimořádných uměleckých děl. Současná výtvarná scéna, a to v tuzemském, ale i světovém kontextu, je v aukční kolekci reprezentována více než bohatě. Představena je celá řada zvučných jmen napříč generacemi i výtvarnými médii.

Soudobé umění je prezentováno pozoruhodným plátnem Calcetines Jiřího Georga Dokoupila, jež pochází z jeho série tzv. kouřových pláten vytvořených náročnou technikou pomocí kouře svíček či pochodní. Za pomocí ohně vzniklo i další z děl – abstraktní propalovaná koláž s názvem Autoportrét (Vzývání předků) Svatopluka Klimeše. Sběratelsky zajímavé je také monumentální plátno Bílý pes I, jež vytvořil jeden z nejindividualističtějších německých výtvarníků Andreas Schulze. Velmi působivá je také sofistikovaná kresba Hlava I Adrieny Šimotové, která poutá pozornost především díky nesmírné křehkosti, jež byla vlastní celé malířčině tvorbě.

Mladší střední generace autorů je na výstavě zastoupena například díly Ondřeje Basjuka, Alžběty Jungrové, Jana Kalába, Šárky Koudelové, Pasty Onera, Jana Pištěka, Ivany Štenclové či Vladimíra Vély. Obdivovatelé minimalistické estetiky si přijdou na své v precizní malbě Zdeňka Trse s názvem Krystalizace.  Malbu v realistických intencích prezentují Karel Balcar, Martin Herold či Zdenka Reinerová.  Součástí aukční kolekce jsou taktéž dvě bronzové plastiky – Stojící čert Jaroslava Róny a Mr. Sun Stefana Milkova.

Dále v aukci můžete najít také práci ikony světového streetartu Banksyho a to jedno z jeho nejpůsobivějších a nejzajímavějších – sítotisk Napalm, signovaný a doplněný certifikátem Pest Control Office, který komentuje nejen hrůzy války ve Vietnamu, ale zjevuje Banksyho přímý kritický postoj vůči proválečně orientované konzumní společnosti.

Je již tradicí jarní květnové aukce, že část z výtěžku několika děl bude předána na konto neziskové organizace Centrum Paraple. V rámci této dobročinné dražby se představí křehky působící dílo s názvem Nuées francouzské umělkyně Louise Frydman v jejím charakteristickém propojení porcelánu s ručním papírem. Na bohatou tradici české krajinomalby navazuje Adam Kašpar s plátnem Severočeská pánev. Dále se v charitativní aukci nachází díla Jana Híska, Viktora Pivovarova, Jaroslava Róny, Iry Svobodové, Jakuba Špaňhela či Karla Štědrého. Nechybí ani médium fotografie v podání Márii Švarbové nebo Ivana Pinkavy. Působivý skleněný objekt Slunečnice navrhla významná česká výtvarnice, sochařka a pedagožka Ivana Houserová. V neposlední řadě tato díla doplňuje vizuálně přitažlivé plátno s názvem Corrida del Torro Karla Gotta. Obdivovatelům současného umění se tak naskytne jedinečná příležitost podpořit mimořádný projekt a zároveň potěšit i sebe.

Do aukce se můžete zapojit online na našem aukčním portálu artslimit.com – 8. května zde byla spuštěna limitace a 29. května od 12 hod. souběžně s živou aukcí proběhne přihazování.

Dále je možné si podat telefonický či pevný limit, buď osobně v Galerii KODL při návštěvě předaukční výstavy anebo online na webu galeriekodl.cz, více ZDE.

87. Aukce se bude konat v paláci Žofín v neděli 29. května od 12 hod., dražitelům doporučujeme dorazit nejpozději 30 minut před zahájením kvůli registraci, při které se prokáží dokladem totožnosti.

Více informací o aukci najdete na webu galeriekodl.cz nebo volejte na tel. č. +420 602 117 440.

Každé úterý a čtvrtek od 16 hodin probíhají komentované prohlídky pro veřejnost.

Předaukční výstava 87. aukce

25. dubna –28. května

10–18 hod. (každý den, včetně víkendů)

Odkaz na virtuální prohlídku

Online katalog

Alžběta Jungrová
In the Mood for Love
2013
autorská digitální fotografie
100 × 70 cm

kat. č. 139

Online aukce
Svatopluk Klimeš
Autoportrét (Vzývání předků)
2013
komb. tech. (propalovaná koláž) na plátně
69 × 49 cm

kat. č. 125

Online aukce

Adriena Šimotová
Hlava I
2009
pigment na papíře
64,5 × 53,5 cm

kat. č. 79

Online aukce

Ondřej Basjuk
3D dobrodružství
2022
akryl na plátně
80 × 60 cm

kat. č. 81

Online aukce

Ira Svobodová
VOID 7
2022
akryl na plátně
80 × 60 cm

Aukce pro Paraple
kat. č. 9

Online aukce
Karel Balcar
Dáma v krajkách
1993–2001
olej na dřevěné desce
118,5 × 80 cm

kat. č. 179

Online aukce
Šárka Koudelová
Waste to Waste
2021
akryl na plátně
60 × 50 cm

kat. č. 88

Online aukce

Pasta Oner
Welcome Sping
2022
komb. tech. (olej, akryl) na plátně
120 × 100 cm

kat. č. 146

Online aukce

Jan Pištěk
Láva
2020
komb. tech. (akryl, olej) na plátně
110 × 160 cm

kat. č.  106

Online aukce
Ivana Houserová
Slunečnice
2005
skleněný objekt (tavené, broušené, leštěné sklo)
45 × 45 × 9 cm

Aukce pro Paraple
kat. č. 11

Online aukce
Zdeněk Trs
Krystalizace
2018
akryl na plátně
80 × 130 cm

kat. č. 193

Online aukce
Banksy
Napalm
2007
barevný sítotisk 405/500
50 × 70 cm

kat. č. 114

Online aukce
Martin Herold
Vchod
2018
olej na plátně
100 × 100 cm

kat. č. 78

Online aukce
Andreas Schulze
Bílý pes I
1996
olej na plátně
150 × 170 cm

kat. č. 163

Online aukce
Karel Gott
Corrida del Torro
1999
olej na plátně
51 × 60 cm

Aukce pro Paraple
kat. č. 98

Online aukce
Viktor Pivovarov
Zvědavý svět
2019
olej na plátně
60 × 60 cm

Aukce pro Paraple
kat. č. 1

Online aukce
Jiří Georg Dokoupil
Calcetines
1991
kouř svíčky na plátně
81 × 100 cm

kat. č. 19

Online aukce
Adam Kašpar
Severočeská pánev
2020
olej na plátně
90 × 140 cm

Aukce pro Paraple
kat. č. 4

Online aukce
Ivan Pinkava
Pro Jana Svobodu
2017
D-Print na Museo Portfolio Photorag Paper, 1/10
32 × 42 cm

Aukce pro Paraple
kat. č. 6

Online aukce
Zdenka Reinerová
Chladný pohled
2022
olej na plátně
110 × 135 cm

kat. č. 166

Online aukce
Jaroslav Róna
Kompozice s modrými hranoly
2020
olej na plátně
130 × 95 cm

Aukce pro Paraple
kat. č. 8

Online aukce
Jakub Špaňhel
Lustr
2015–2021
komb. tech. (akryl, pigment) na plátně
95 × 71 cm

Aukce pro Paraple
kat. č. 5

Online aukce
Karel Štědrý
Acid House Vol. 2 II
2022
komb. tech. (akryl, pastel) na plátně
120 × 80 cm

Aukce pro Paraple
kat. č. 3

Online aukce
Jan Kaláb
Kaleidoskop
2021
skleněný objekt (oboustranně stříkané sklo)
108 × 102 cm

kat. č. 17

Online aukce
Stefan Milkov
Mr. Sun
2020
leštěný bronz
v. 49 cm

kat. č. 103

Online aukce
Ivana Štenclová
Tweet
2022
komb. tech. (laser cut, akryl) na překližce
80 × 60 cm

kat. č. 116

Online aukce
Mária Švarbová
Girl Power
2020
digitální fotografie 1/10
100 × 80 cm

Aukce pro Paraple
kat. č. 10

Online aukce
Louise Frydman
Nuées (triptych)
2021
porcelán na ručním papíře
50 × 63 cm

Aukce pro Paraple
kat. č. 2

Online aukce
Vladimír Véla
Slánka III
2015
145 × 50 cm

kat. č. 221

Online aukce

Jaroslav Róna
Stojící čert
2009
bronz
v. 70 cm

kat. č. 156

Online aukce
Jan Hísek
Fialové ráno
2013
olej na plátně
30 × 50 cm

Aukce pro Paraple
kat. č. 7

Online aukce

Kodl Contemporary
Národní 7, 110 00 Praha 1
Otevírací doba Po–Ne 10–18 hodin

M +420 602 117 440
T +420 251 512 728
E kodlcontemporary@galeriekodl.cz
Momentálně probíhá v Galerii KODL předaukční výstava, která je otevřena každý den večetně víkendů od 25. dubna do 28. května.
87. aukce Galerie KODL, neděle 29. května